projekt

Projekt architektoniczny

O zaletach oraz praktyczności płyt warstwowych mogłabym mówić wiele. Przede wszystkim wyglądają estetycznie, są łatwe w eksploatacji, poza tym  łatwo się je stosuje w metalowych okładzinach, jak również ścianach i na dachach obiektów przemysłowych. O tym wszystkim jednak decyduje przede wszystkim to, jakie płyty warstwowe wybiorę, jak również założenia, które otrzymałam z projektem architektonicznym. Jednak to nie wszystko. Należy również pamiętać o tym, aby przypilnować robotników, którzy będą budować, ponieważ płyta warstwowa spełni swoje zadanie tylko wtedy, kiedy zostanie odpowiednio położona. W związku z tym, wykonawca budynku musi zapoznać się z jej specyfiką oraz instrukcjami dostarczanymi zazwyczaj przez producentów oraz dostawców.
Odpowiednie ułożenie płyt warstwowych jest regulowane przez polskie normy oraz przepisy budowlane. Dodatkowo musimy zwrócić uwagę na zapisy w dokumentach, w których zdefiniowane są zasady oraz zakres stosowania poszczególnych płyt warstwowych. Pierwszymi przepisami, które powinniśmy wziąć pod uwagę są rozporządzenia mówiące o warunkach technicznych płyt i budynków.
Jeżeli powyższe przepisy zostaną poprawnie zastosowane, a do tego dołączymy jeszcze przepisy przeciwpożarowe oraz szczególne warunki eksploatacji, możemy być pewni, że zmaksymalizowaliśmy bezpieczeństwo konstrukcji, w tym użytkowanie jej godnie z zasadami ppoż i innymi, np. higienicznymi i zdrowotnymi.

Post Author: